Производство оборудования

Установка підготовки адсорбентів ЕПМ УПА-250

Призначення установки

Установка призначена для осушення гранульованих та пилових адсорбентів (цеоліт, силікагель, палигорскіт, оксид алюмінію та інші адсорбенти, у тому числі промаслені, з температурою сушіння від 100 до 4000С), що застосовуються при регенерації та осушенні олії.

Установка є закритим контейнером, розділеним на два відсіки – агрегатний і технологічний.

В агрегатному відсіку встановлено:

-рідинно-кільцевий вакуумний насос,

-ємність для робочої рідини вакуумного насоса та збору води, виділеної з адсорбенту;

-радіатор охолодження робочої рідини вакуумного насоса

-шафа керування установкою.

У технологічному відсіку встановлено:

-контейнер для сушіння адсорбенту з трубчастими нагрівальними елементами,  рівномірно розподіленими по всьому об’єму контейнера,

-ємність для збирання масла, що стікає при прогріванні адсорбенту.

-корито для вивантаження висушеного адсорбенту з контейнера.

Принцип роботи установки

Принцип роботи установки ґрунтується на прогріванні адсорбенту до високої температури під вакуумом, що дозволяє створити всередині контейнера інертне середовище та виключити займання промасленого адсорбенту при високих температурах (температура самозаймання промаслених адсорбентів без вакууму – 180÷2000С).

Витіснене з адсорбенту, в результаті нагрівання, масло і вода йдуть у спеціальну ємність, а пари масла та води відкачуються вакуумним насосом і конденсуються в холодному трансформаторному маслі, яке служить робочою рідиною вакуумного насоса. В результаті таке технологічне рішення повністю виключає попадання парів масла в атмосферу. Для запобігання перегріву робочої рідини вакуумного насоса передбачена система охолодження, що складається з радіатора та електровентилятора.

Контроль та підтримка температури в контейнері здійснюється електронним приладом автоматично.

Відмінні риси установки

Головною відмінністю установки УПА від інших установок підготовки сорбентів є принцип її дії (сушіння під вакуумом, з роздільним збиранням води та олії, що унеможливлює самозаймання сорбенту при високих температурах). Температура нагрівання адсорбенту під час його відновлення може сягати 4000С без загрози його займання (температура самозаймання промасленого адсорбенту без вакууму 180-2000С).
Серед застосовуваних видів сушіння термовакуумний спосіб із роздільним збором вологи та маслає найбільш чистим та безпечним.

Установка УПА-250 є закінченим і готовим до експлуатації продуктом. Її не потрібно підключати до жодного додаткового обладнання. Від виконавця необхідно лише зробити завантаження адсорбенту в люк, і періодичний злив відкачаного з адсорбенту масла та води.
У процесі роботи, масло та вода, що виділяються з адсорбенту, зливаються в окремі ємності, а в атмосферу потрапляє лише легка пара від системи охолодження вакуумного насоса.
Конструкція установки дозволяє проводити рівномірне прогрівання всього засипаного адсорбенту, виключаючи його перегрів або недогрівання в якомусь місці контейнера.

Великий обсяг контейнера дозволяє за цикл відновити до 250 кілограмів цеоліту.
Можливість безпечної експлуатації на відкритих робочих майданчиках.
Легкість завантаження та вивантаження адсорбенту.
Простота експлуатації.
Мінімальна питома потужність нагрівальних елементів.
Повністю автоматичний цикл роботи

Досвід експлуатації установки показав, що в процесі осушення 200 кг промасленого і зволоженого цеоліту з нього було відкачано 50 л масла і 20 л води.

Технічні характеристики :

Найменування параметру
Об’єм заправки контейнера , л –250
Максимальна температура нагріву адсорбенту, °С400
Питома потужність нагрівальних елементів, вт/см20,7
Продуктивність вакуумного насосу, м3/ч – 60
Розрядження у контейнері, кг/см2 -максимальне -робоче-0,9 -0,65
Потужність нагрівача, кВт18
Встановлена ​​потужність, кВт 23
Залишковий вміст вологи сорбенту, %0,6
Час сушіння, година, не більше – 16
Вага установки, кг –800
Габаритні розміри установки, не більше, мм  
1150*1450*2100